Kimin Gözünden?


Takip ettiğim blogların yazarları kimdir diye hep merak ederim ve mutlaka yazarın kendisi hakkında yazdıklarını okurum. Farkettim ki benim blogumda kendimle ilgili çok da detay bulunmuyor. İşte size hakkımda birkaç detay:

30'lu yaşlarının başlarında ama hala 20'li yaşlarında hisseden,

Ankara doğumlu ama İzmir'de büyüdüğü için kendini İzmirli - hatta Karşıyakalı- sayan,

İstanbul'da yoğun bir tempoda çalışırken bir anda karşısına çıkan bir Japon'a gönlünü kaptırmış ve işini gücünü arkasında bırakıp sevdiği adamın peşinden önce Amsterdam'a, sonra da Tokyo'ya giden ve Temmuz 2012'den beri Bangkok'ta bulunan,

Japonca'yla arasındaki buzları eritememiş de olsa bu dili öğrenmekte kararlı,

Tayca'yı öğrenmeye hiç niyeti olmayan,

İstanbul'da sanat galerisi ve müzayede sektöründe toplam 7 sene çalışmış,

Tokyo'da hem İngilizce hem de Türkçe öğreterek part-time çalışmış,

Bangkok'ta 1,5 senedir özel bir şirkette çalışmakta olan,

Kendini hiçbir şehre, ülkeye tam olarak ait hissetmeyen,

Farklı kültürlerle ilgili her şeyi öğrenmeye açık,

Seyahat etmeyi, yemeyi, içmeyi seven ve bu konularda sınırları olmayan,

Belli kalıpların içine sıkışmış, başkalarını anlamaya açık olmayan, sürekli eleştirip sorgulayan ve ön yargılı insanlardan haz etmeyip böyle insanları hayatına sokmayan,

Kendisine ilginç gelen şeyleri internet üzerinden paylaşmaktan şimdilik keyif alan, 

Hayatla barışık, kendi halinde biri.

2 yorum:

 1. Aa benburayı yeni gördüm...Şimdi sana büssürü soru sormam gerekecek. :] Nerde Türkçe öğretiyorsun orda? Neden Türkçe öğreniyormuş bu Japon arkadaşlar?

  YanıtlaSil
 2. haha :) İstediğini sorabilirsin :)

  Türkçe verdiğim dersler özel dersler. Burada Japonlara yabancı dil öğretmek isteyen yabancıların profil oluştutup öğrenci buldukları bir site var, oradan buldu öğrencilerim beni. Okul falan değil, bir cafede buluşup orada ders veriyorum.
  Türkçe öğrenen öğrencilerimden biri henüz yeni öğreniyor, ilerde Türkiye'de yaşamak ve orada iş yapmak istediği için öğreniyor.
  Diğer öğrencim de sitemi okuyabilecek kadar iyi bir Türkçe'ye sahip. Türk kültürüne ilgisi olduğu için öğrenmeye başlamış yıllar önce. Türkiye'de de kurslara gitmiş. Sadece Türkçe konuşuyoruz, o kadar iyi Türkçesi.

  YanıtlaSil